Garay Klára, Kolundzsija Gábor és Noll Tamás érdemelték ki az ide Ráday Mihály-díjakat, amelyeket Karácsony Gergely Budapest főpolgármestere adott át a Városházán. „Ezt a díjat azért alapította a jelenlegi városvezetés, hogy valamit visszaadjon Budapestnek abból a hiányból, amit Ráday Mihály elvesztése okozott ennek a városnak” – emelte ki a főpolgármester ünnepi köszöntőjében. A Ráday Mihály-díj azoknak adományozható, akik a főváros épített vagy természeti örökségének megőrzése érdekében kiemelkedő példát mutató, maradandó értékű, megbecsülést kiváltó tevékenységet végeztek.
A főpolgármesteri laudációban elhangzott: „A ma díjazott Garay Klára szinte minden fát ismer a Városligetben. Engem megfertőzött azzal a szenvedéllyel, amivel védi a ligetet és sajnos ez az ügy újra aktuális lesz. Már látható, hogyan pusztulnak a fák a Néprajzi Múzeum környékén, mert nyilvánvalóan sikerült egy óriási gátat építeni, amely megakadályozza a talajvizek áramlását a fák gyökereihez.”.
„A pesti alsó rakpart, amit az elmúlt évtizedekben autópályává silányítottak, valaha a város nagyon fontos találkozási pontja volt. Itt találkozott múlt, jelen és jövő, mint a Dunánál című versben. Ez egy olyan pont, ahonnan ez a város a legszebb arcát mutatja. Az a dolgunk, hogy visszaadjuk a rakpartnak ezt a büszke hagyományát és ezt a hagyományt a ma elismerést kapó Kolundzsija Gábor kutatásaival lehet a legjobban megismerni” – fogalmazott a díjazottakat méltatva a Karácsony Gergely főpolgármester.
A főpolgármester azt is elmondta: „Budapest meglévő szépségébe kell tudnunk beilleszteni az új csodákat. A városból fájóan hiányoznak azok az épületek, amik abból az építészi habitusból születtek, ami szerint a hely szelleme fontosabb, mint az alkotó névjegye. A ma díjazott Noll Tamás épületei ilyenek. Ez a város épp elég nagyszerű ahhoz, hogy olyan épületeket álmodjunk bele, amelyek szolgálják az adott kontextust és nem leuralni akarják, hanem magasztalni azt!” – tette hozzá a városvezető.
Garay Klára, Podmaniczky-díjas városvédő a Városliget fáinak élő lelkiismereteként a főváros természeti örökségének megőrzése, a zöldfelületek megóvása érdekében végzett példamutató tevékenységéért kapta a Ráday Mihály-díjat. Több évtizedes kimagasló várostervezési és városfejlesztési tevékenységéért, valamint a budapesti dunai rakpartokkal kapcsolatos kutatásaiért és kiemelkedő ismeretterjesztő munkásságáért Ráday Mihály-díjban részesült Kolundzsija Gábor településmérnök, terület- és településfejlesztési szakmérnök. Noll Tamás Ybl-díjas építész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja pedig a műemléki felújítások során Budapest épített örökségének megőrzése érdekében végzett tevékenysége, valamint az épített örökséghez méltó, ugyanakkor huszonegyedik századi értékeket is képviselő, kiemelkedő tervezői munkája elismeréseként vehette át a Ráday Mihály-díjat.
Az elismerés évenként három természetes személynek, jogi személynek vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetnek adományozható Ráday Mihály születésének évfordulója alkalmából.