A tiszafüredi parti fecskék meglepő titkai

2024. július 10.

Hírek

A kutatók által 2010 végén kifejlesztett geolokátor megadta a lehetõséget arra, hogy pontosan követni lehessen a fecskék útvonalát, azt, hogy az utazás során mit csinálnak, mennyi ideig tartózkodnak Afrika bizonyos helyein és fõként milyen sebességgel repülnek tavasszal vissza.

Íme a 18 éves rétisas matuzsálem

2024. április 13.

Hírek

Egy 2006-ban jelölt, hazai gyűrűs rétisast fényképezett Gémné Kovács Anita 2024 április 6-án a Hortobágyon. Jelenleg ez a legidősebb, ismert korú hazai jelölésű rétisas.

Keve András Díjasok3: Nagy Sándor

2024. január 30.

Hírek

2024-ben az MME elnöksége a legmagasabb kitüntetéssel, Keve András Díjjal tüntette ki Nagy Sándort. A kitüntetést azok kaphatják meg, akik kiemelkedően sokat tettek az MME sikeres működése érdekében. A díjat öt évenként ítélik oda.

Keve András Díjasok2: Dr. Halmos Gergő

2024. január 24.

Hírek

Ismerjétek meg az MME arcait. Az év során bemutatjuk nektek a 2024. év kitüntetettjeit. Kezdjük a sort a legmagasabb kitüntetéssel, a Keve András Díj tulajdonosaival, amit azok a tagtársaink kaphatnak meg, akik kiemelkedően sokat tettek az MME sikeres működése érdekében. A díjat az elnökség öt évenként ítéli oda.

Szinai Péter: Sosem tartottam kalitkában kedvtelésből madarat!

2024. január 12.

Hírek

Különleges, megismételhetetlen, és csupán félszázan kapták egyszer s mindenkorra. A tavaly elhunyt ornitológus-író Schmidt Egonról elnevezett emlékéremmel a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság zoológusát, Szinai Pétert is kitüntették.

Kétfajta gyűrűt is kaptak a parlagi sasfiókák

2023. június 30.

Hírek

A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Kardoskúti Tájegységében parlagi sasok fiókáit gyűrűztek a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szakemberei, az igazgatóság munkatársaival.

Egy megmentett vándorsólyom érdekes életútja

2023. február 23.

Hírek

Az utóbbi években egyre nagyobb feladatként hárul a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságra a sérült madarak mentése. Évről évre egyre több bejelentés érkezik hozzájuk bajba jutott védett madarakról, melyeket a befogás után minden esetben igyekszünk meggyógyítani, felerősíteni, majd visszaengedni a természetbe. És azután?

Már 14 kanalasgém kapott GPS-nyomkövetőt a Kiskunságban

2022. május 18.

Hírek

A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság 2003 óta kíséri fokozott figyelemmel egyedi azonosítóval ellátott színes gyűrűk segítségével, hogy mi történik a kanalasgémekkel Magyarországon és a vonulási útvonalaikon. Közép-Európában elsőként 2017-ben GPS nyomkövető is került egy öreg és két fiatal példányra. Azóta minden évben kap jeladót néhány példány, a közelmúltban éppen a 14. ilyen műszert sikerült felhelyezniük… Tovább »

Az erdők királynőjének titkos élete

2022. február 24.

Hírek

Védett is meg nem is a gerle méretű, földigilisztákat fogyasztó, szuper látású, és olyan kiválóan rejtőzködő „vadászkedvenc”, hogy még a vadászkutyák sem mindig tudják kiszagolni őket. 15 erdei szalonkát műholdas jeladóval kutatják a MATE szakemberei. A meglepő eredményekről Dr. Schally Gergely mesélt podcastunkban.