Leszokás után is büdös dohányos maradsz sokáig

2020. március 8.

Hírek

A passzív dohányzás káros hatását jól ismeri a tudomány, ennek hatására lettek kitiltva a füstölgők a zárt helyekről, ám egy friss tanulmány szerint ennél jóval drasztikusabb lépéseket kell tenni, ha meg akarjuk őrizni a nem dohányzók egészségét. Maga a dohányzó ember is káros az egészségre, nem csak a cigifüstje.

Az e-cigaretta a műanyag hulladék állatorvosi lova

2020. február 26.

Hírek

Az elektromos cigaretták nem csak a pedagógusok és az egészségügyi szakemberek számára okoznak fejtörést világszerte. A környezetvédők számára is új kihívást jelentenek. A csikk mellett egyre több az elszórt patron a strandokon.

Ne bízz a dohányvállalatok állításaiban! Az elektromos cigi káros

2019. július 27.

Hírek

Az elektronikus cigaretta kétségkívül káros az egészségre, és szabályozni kell használatát – olvasható az Egészségügyi Világszervezet (WHO) friss jelentésében, amely egyben nem tanácsolja az e-cigarettát azoknak, akik le akarnak szokni a dohányzásról.

Rovairtó függővé válhatnak a méhek

2018. augusztus 31.

Hírek

A dohányzók nikotinfüggőségéhez hasonlóan a méhek is rászokhatnak a rovarirtóval kezelt táplálék ízére, ráadásul minél több ilyen vegyszert fogyasztanak, annál többre is vágynak.

Az e-cigaretta növelheti a rák kockázatát

2018. január 30.

Hírek

Az elektromos cigarettában lévő nikotin növelheti a rák egyes fajtáinak kockázatát egy egereken és emberi sejteken végzett amerikai kutatás szerint. Ez az első bizonyíték arra, hogy a nikotin önmagában is rákkeltő.

Több fronton gyilkol a dohányzás

2017. május 30.

Hírek

A május 31-i dohányzásmentes világnaphoz időzített tanulmány szerint a dohány termesztése, szárítása, valamint a cigaretta gyártása és elszívása szennyezi a légkört és erdőirtáshoz vezet. Magyarországon a legmagasabb a tüdőrák okozta halálesetek aránya az EU-ban. Mennyire veszélyes az anya dohányzása?

Mégsem veszélytelen az e-cigi

2013. május 15.

Hírek

Nem teljesen veszélytelen az elektromos cigaretta a Német Rákkutató Központ (DKFZ) elemzése szerint. Míg a nikotinról való leszokásban segítő orvosságokat szigorú klinikai vizsgálatokban és kísérleti személyek részvételével tesztelték és kiértékelték, addig ezek az eszközök kontrollálatlanul kísérleteznek a fogyasztóval.