Hírek
Év elején súlyos természetkárosítás történt Tiszaugnál, augusztusban pedig ismét dolgoztak a motorfűrészek. Az érintett területen olyan helyszínen történt fakitermelés, ahol a környezetvédelmi engedély szerint ez tilos volt. Az ügyben nyomozás indult, az illetékesek egymásra tolnák a felelősséget. „Lassan több lesz már a rendőrautó ebben az erdőben, mint a fa” – mutatott körbe Lőcsei István egyéni… Tovább »
Hírek
Augusztusban újabb illegális tarvágás történt Tiszaugnál védett, állami erdőterületen, melynek ismét egy közel 100 éves erdőrészlet esett áldozatul. A januári eset után a valódi felelősségre vonás elmaradt, és ez pár hónapon belül a második súlyos természetkárosítás a környéken.
Hírek
A folyamatos erdőborítást biztosító gazdálkodási módszerek minél szélesebb körű alkalmazása érdekében május elsejétől hatályba lépnek a kormány és az Agrárminisztérium (AM) kapcsolódó új rendeletei – közölte a szaktárca.
Hírek
„Hullámtér rendezése” során tarvágással irtottak ki Tiszaugnál egy tájvédelmi körzetben található, a Natura 2000 hálózat és az Országos Ökológiai Hálózat részét képező, Tisza-menti idős ártéri ligeterdőt. Mivel a fakivágások módja a kiadott engedélyben foglaltaknak sem felelt meg, az LMP feljelentést tesz.
Hírek
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság közleménye szerint engedéllyel történt a fakitermelés Tiszaug mellett, a hullámtér rendezése során, az illetékes Kormányhivatal 2020. február 3-án kelt levele azonban másról tanúskodik. A WWF Magyarország Visszautasítja, hogy az OVF alaptalan vádaskodásként állítja be az általuk közölteket és fenntartja, hogy a tiszai hullámtér rendezésének nem elfogadható eszköze az értékes erdők tarvágása.
Hírek
Tarvágással irtottak ki egy Tisza menti védett területen álló, idős ártéri ligeterdőt. A vízügy kezelésében lévő, kilencven év körüli erdő kitermelése szabálytalanul zajlott és súlyosan természetkárosító hatással bír – állítja a WWF. Az Országos Vízügyi Főigazgatóság másként látja. Erre meg a WWF reagált.