Hirdetés

GPS jeladót szereltek egy aranysakálra a SEFAG erdészei, így követik mindennapjait. Soha, senki nem csinált még ilyet. Túlszaporodott, ezért kell megfigyelni.

Megpróbálják elaltatni, csak így tudják rátenni a nyomkövetőt az elfogott sakálra. Ezután lemérték és mintákat vettek, még a szőréből is kitéptek egy darabot az erdészek. Soha, senki nem csinált ilyet azelőtt. Ezzel a módszerrel a jelenleg kevésbé ismert ragadozó táplálkozási szokásaira is fény derülhet. Zsuzsi jeladója naponta 7-szer küld információkat a kutatóknak. Ezekből mostanra az is kiderült, hogy 4-kmre az otthonától fogták el, és néhány négyzetkilométeres területen él.

Már az eddig berékező pontok alapján látható, hogy hol található a nappali pihenőhelye. Hiszen a sakál szürkületben és éjszaka aktív főleg, de várjuk azt is, hogy a pontok adatai alapján a napi aktivitásra vonatkozóan teljesen új információkat kapunk – mondta Lanszki József, a  Kaposvári Egyetem Természetvédelmi és Környezetgazdálkodási Tanszék ragadózó kutatója.

A jövőben nemcsak Zsuzsitól, hanem elejtett társaitól is újabb információt várnak. A kilőtt sakálok gyomortartalmát vizsgálják majd. Az aranysakál egyébként 15 éve telpült vissza hazánkba. Míg 1995-ben mindössze 2 példányt lőttek ki Somogyban, addig két éve 420-at idén pedig már 614-et. Számuk kétévente megduplázódik. Mivel a füves vizes élőhelyeket kedveli, Somogyban él a legtöbbb belőlük.

Nézze meg videón Zsuzsit, a sakált >>>

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás