Hirdetés

Magyarország környezeti állapota jelentősen javult az elmúlt években, ami a tudatos környezetvédelmi, mezőgazdasági, és korszerű, hatékony ipartelepítési politika eredménye – mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (European Environment Agency – EEA) delegációjával folytatott mai tárgyalásokat követő sajtótájékoztatón Budapesten.

Fazekas Sándor kiemelte: Magyarország erőforrás-hatékonysága javult a legnagyobb mértékben 2005-2010 között Írország, Spanyolország és Szlovénia mellett.

Magyarországon 50 kilogrammal csökkent az egy főre jutó hulladék mennyisége, miközben a hulladék újrahasznosítása 2 százalékról 30 százalékra emelkedett 10 év alatt – húzta alá. A légszennyezettség is jelentősen csökkent: a nitrogén-oxid-kibocsátása 51 százalékkal, a szén-dioxid-kibocsátás pedig 36,5 százalékkal 1990 óta – sorolta az elért eredményeket.

A miniszter elmondta: az EEA és a Földművelésügyi Minisztérium (FM) mai közös tanácskozásának témái között kiemelten szerepel a fenntartható fejlődés, erről Átmenet a fenntarthatóság felé címmel közös konferenciát rendeznek. A környezeti ügyek nemzeti és nemzetközi szinten is komoly kihívásokat jelentenek, amelyek jelentős részét az országok közötti szoros együttműködéssel lehet sikerrel kezelni – tette hozzá. 

Kitért arra is, hogy a tanácskozáson szóbakerül a GMO-mentesség kérdése is, a Magyarország által irányított GMO-mentes Európáért mozgalomhoz eddig 11 tagállam csatlakozott, 7 unión kívüli európai ország elkötelezett az ügy iránt, valamint jónéhány olyan tagállam van, amelyik nem nyilvánít véleményt, de nem termeszt GMO-növényeket.

Az MTI híre nem jelzi, hogy a miniszter honnan vette ezeket az adatokat. Vajon mit jelenthet "a tudatos környezetvédelmi,…politika"?


A hír megjelenése után a minisztérium az alábbi információkat küldte számunkra:
A tegnapi rendezvényeinkről megjelenő hírrel kapcsolatban engedjétek meg, hogy elmondjam, hogy az MTI hírben valóban nincs feltüntetve az adatok forrása; azok az Európai Környezetvédelmi Ügynökség jelentéseiből származnak. Konkrétan:

• „Fazekas Sándor kiemelte: Magyarország erőforrás-hatékonysága javult a legnagyobb mértékben 2005-2010 között Írország, Spanyolország és Szlovénia mellett.” AZ EURÓPAI KÖRNYEZET Állapot és előretekintés 2015 c, beszámoló

• „Magyarországon 50 kilogrammal csökkent az egy főre jutó hulladék mennyisége,” AZ EURÓPAI KÖRNYEZET Állapot és előretekintés 2015 c, beszámoló. 

• „miközben a hulladék újrahasznosítása 2 százalékról 30 százalékra emelkedett 10 év alatt” Többet kevesebből: anyaghatékonyság Magyarországon c. beszámoló (2016)

• „A légszennyezettség is jelentősen csökkent: a nitrogén-oxid-kibocsátása 51 százalékkal, a szén-dioxid-kibocsátás pedig 36,5 százalékkal 1990 óta – sorolta az elért eredményeket.” AZ EURÓPAI KÖRNYEZET Állapot és előretekintés 2015 c, beszámoló

• „A miniszter elmondta: az EEA és a Földművelésügyi Minisztérium (FM) mai közös tanácskozásának témái között kiemelten szerepel a fenntartható fejlődés, erről Átmenet a fenntarthatóság felé címmel közös konferenciát rendeznek.” Ez a tegnapi rendezvény. A részletes beszámolót még írjuk, az előzetes hír itt érhető el >>>
 


 

Kivéreztetik a környezet- és természetvédelmet

Kivéreztetik a környezet- és természetvédelmet

Az államfő bölcsen döntve élt az alkotmányossági vétó lehetőségével, és kért előzetes normakontrollt a nemzeti parkok vagyonkezelésében lévő földterületek einstandjával kapcsolatban. De máris itt a bosszú: a környezet- és természetvédelem totális szétverése a források drasztikus elvonásával. Most már tényleg teljesen tönkre akarják tenni az ágazat maradékát is?

 

Kapcsolódó anyagok:

Orbán antizöld birodalma – Rodics Katalin környezetvédelemről és földrablásról

Szükség van a civil szervezetekre amelyek a környezettudatosságért dolgoznak

Lázáré lesz a környezetvédelem maradéka

Költségvetés 2016: a legnagyobb vesztes a környezetvédelem

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás