Hirdetés
Forrás: origo.hu

30 év alatt a harmadára csökkent a vadon élő afrikai elefántok száma. Az orvvadászok fegyverekkel és méreggel ölik meg az elefántokat, hogy az agyarukat aztán több ezer dollárért értékesítsék a feketepiacon. Egy nagy nemzetközi összefogásnak köszönhetően most felcsillant a remény, hogy évtizedek múlva is lesznek még elefántok az állatkerteken kívül – írja az Origo.

Az elefántcsont-kereskedelem elleni harc részeként közel 6 tonna elefántcsontból készült terméket semmisítettek meg múlt héten az Egyesült Államokban. Az illegális kereskedelemből származó agyarakat és dísztárgyakat az elmúlt 25 évben halmozta fel az amerikai Halászati és Vadászati Hivatal. Közleményük szerint az akció üzenet a elefántcsontban érdekelt bűnözőknek: az Egyesült Államok mindent megtesz azért, hogy megállítsa őket.

Becslések szerint tavaly naponta 96, vagyis összesen 35 ezer afrikai elefántot öltek meg orvvadászok az agyarukért – derül ki a Wildlife Conservation Society nemrég indult kampányából. Az 1980-as években még körülbelül 1,2 millió elefánt élt Afrikában, ám a mértéktelen vadászat következtében a számuk mára 420 ezerre csökkent. Ha nem szabnak gátat a mészárlásnak, akkor rövid idő múlva már csak állatkertekben lesznek láthatóak ezek a hatalmas emlősök.

A természetvédők már évek óta próbálnak tenni annak érdekében, hogy az érintett országok sokkal határozottabban lépjenek fel az orvvadászat és az illegális kereskedelem ellen. Úgy tűnik, hogy az áttörés idén ősszel végre megtörtént. Szeptember 26-án ugyanis öt nagy természetvédelmi szervezet (a WWF, a Conservation International, a Wildlife Conservation Society, az African Wildlife Foundation és az International Fund for Animal Welfare), több partner (például a Frankfurti Zoológiai Társaság, a National Geographic Society, a TRAFFIC) és számos afrikai ország csatlakozott a Clinton család globális problémákkal foglalkozó szervezete, a Clinton Global Initiative (CGI) kezdeményezéséhez, hogy véget vessenek az elefántok ész nélküli irtásának. A program létrejöttét Peter Seligmann, a Conservation International ügyvezetője történelmi jelentőségűnek nevezte.

Folytatás: Kína és Thaiföld a fő felvásárló >>>

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás