Hírek
A régóta széles körben használt rovarirtószerek a számunkra hasznos rovarfajokra is hatással lehetnek, derül ki egy friss hazai kutatásából. Eszerint a rovarirtószerrel kezelt poszméhek később indulnak megkeresni, és kisebb valószínűséggel találják meg a tesztelt virág-illatanyagot.
Hírek
„Ukrajna a világ legnagyobb napraforgóolaj-exportőre, az árpatermelésben a harmadik, a kukorica esetében a negyedik, hatodik búzát illetően, és kilencedik a baromfitenyésztésben. Európa mezőgazdasági országai (Hollandia is) rettegnek az ukrán termény- és baromfidömpingtől is.
Hírek
Az EU lassan közeledik a glyphosate hatóanyag felülvizsgálatához (ebben hazánk is szerepet kapott, bár a tudomány oldaláról be nem látható, hogy miért) és újra-engedélyezéséhez.
Hírek
Ha a Magyar Hang cikk kérdése komoly, akkor az én válaszom az, hogy bizonyosan nem sensu stricto agrárminiszter, hiszen nem irányít, hanem irányítják. Szolgálatot teljesít, a szó szoros értelmében. Nehéz megmondani, hogy ki a donor, mert mindenkire (Lázárra, Csányira stb.) olyan odaadóan mosolyog, hogy kirázhatja tőle az ellenzéket a hideg. Nekem viszont tetszik, nem rejti… Tovább »
Hírek
2018-ban az Európai Unió betiltotta a neonikotinoidos rovarirtó-szereket, amik a kihalás szélére sodorták a méheket. Nagy-Britanniában most engedélyt kaptak azok a rovarirtó-szerek, amik a méhek pusztulását okozzák. Egy teáskanál neonikotinoid 1250 millió (!) méh megöléséhez elég.
Hírek
Hazánk az egyik legnagyobb exportőre azoknak a vetőmagoknak, amelyeket a mézelő rovarok kiirtásáért felelős vegyszerekkel csáváznak. Kiderült: a magyar kormánynak az agráripari óriáscégek érdekei számítanak, nem az emberek egészsége.
Hírek
Az elmúlt félszáz év legrosszabb méztermése és a mézelő rovarok tömeges pusztulása sem elég, hogy a (mostanság magát nagyon zöldnek hazudó) Orbán-kormány tegyen valamit a gyilkos vegyszerek ellen. Ahogy a szakújságíró, és az ökotoxikológus látja.
Hírek
Mindenhol, ahol virágok vannak, élnek méhek és darazsak. Ezek a magányos állatok a családokban élő rokonaikkal szemben, ha nem piszkáljuk őket, teljesen ártalmatlanok – írta az MME. Mi is tehetünk értük – eljött a darázsgarázsok és a méhecskehotelek ideje.
Hírek
Éveken át megmaradnak/nem esnek szét a mézben – a méhek és az emberek egészségére is veszélyes – növényvédőszerek – derül ki a svájci Neuenburgi Egyetem kutatásából.
Hírek
A dohányzók nikotinfüggőségéhez hasonlóan a méhek is rászokhatnak a rovarirtóval kezelt táplálék ízére, ráadásul minél több ilyen vegyszert fogyasztanak, annál többre is vágynak.