Hirdetés

Megérkezett a fukusimai nukleáris szennyezés Amerikába. Kanadai és amerikai szakemberek először mutatták ki a Cézium – 137 jelenlétét az amerikai kontinens nyugati partvidékén vett tengeri mintákból.

A japán atomerőmű 2011-ben égett le, egy nagy földrengést és cunamit követően. Akkor jutott az óceánba a sugárzó anyag először, mivel -bár kis mennyiségben – a radioaktív víz még mindig kijut az óceánba. A szennyezett mintákat idén februárban vették Amerika partjainál a tengerből.

 

A most kimutatott mennyiség emberre nem veszélyes, egészen kis mennyiségről van szó, viszont lassan a szárazföldet is eléri, mert egy lazacban is megtalálták, amelyiket Kanadában már az édesvízből fogtak ki. A kutatók azt mondták, hogy a felfedezés legfontosabb értelme, hogy most már tudják, mennyi idő alatt ér át a sugárzó anyag a tenger egyik végéből a másikba: négy – öt év kell hozzá- írta a 444.hu.

Fukusimában rengeteg sugárzennyezett vizet tárolnak konténerekben, és egyelőre nem tudják, hogy mit kezdjenek vele. Ha egy újabb baleset nyomán az is a tengerbe ömlene, abból már sokkal nagyobb baj lehetne. Az amerikai tudósok most már tudják, hogy mennyi idejük lenne kitalálni, hogyan védekezzenek, ha a katasztrófa megtörténne.

Ennyit az olcsó atomenergiáról

Ennyit az olcsó atomenergiáról

Kitalálja, hány Paks árába kerül a fukusimai romeltakarítás? Akkora összeget kell fizetni a fukusimai károk elhárításáért és az áldozatok családjainak kártérítésére, ami a magyar költségvetés egyéves kiadásainak is a háromszorosa.

Megduplázták a fukusimai romeltakarítás és kártérítések költségeit. A japán kormány most már úgy számol, hogy nagyjából 20 trillió jent, azaz mintegy 52 ezer milliárd forintot kell erre költeniük. Összehasonlításképp: Magyarország egyéves költségvetési főösszege 17 ezer milliárd forint, a paksi bővítés tervezett költsége nagyjából 3700 milliárd.

 

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás