Németországban elhalasztják az atomerőművek bezárását

2022. szeptember 6.

Hírek

Az energiaellátás biztonságának fenntartása érdekében az év vége helyett csak 2023 áprilisában zárják be a két utolsó atomerőművet Németországban. Az egyik a bajorországi Isar 2, a másik pedig a Baden-Württembergben működő Neckarwestheim.

Belgiumban mégis maradnak az atomerőművek a háború miatt

2022. március 23.

Hírek

Az Ukrajnában zajló véres háború és a koronavírus-járvány sok politikust alapvető dolgok újragondolására kényszerített Európa nyugati felén is. Belgiumban például olyan, eddig érinthetetlennek tartott szent tehenekhez nyúlt hozzá az elmúlt hetekben Alexander De Croo miniszterelnök kormánya, mint a nukleáris erőműveinek jövője és a munka törvénykönyve.

2025-ben leállhatnak a belga atomerőművek

2021. december 24.

Hírek

Belgium – ahol jelenleg mintegy 40 százalék a nukleáris energiatermelés részaránya az energiamixben – 2025-ig lekapcsolhatja az összes atomerőművi egységét. Erről már majdnem 20 éve egyszer már döntöttek, de most sem gondolják meg magukat.

Spanyolország is leállítja atomerőműveit

2019. február 19.

Hírek

A spanyol energiaügyi miniszter, Teresa Ribera bejelentette, hogy Spanyolország 2025 és 2035 között mind a hét atomerőművet leállítja. Az ország a megújuló energiaforrásokból származó energiarendszer kiépítését tűzte ki céljául, 2040-től pedig a benzines, a dízel- és a hibrid autók értékesítését is betiltaná.

A svájciak nem kérnek atomenergiát

2017. május 22.

Hírek

Svájc megkérdezte állampolgárait, akarnak-e atomenergiát. Nem akarnak, úgyhogy többet nem lesz. Az Orbán gépezet a Paks2-ről szóló népszavazási kezdeményezéseket sorra elkaszálja, és azt állítja: a társadalom nem tud ilyen fontos kérdésben dönteni.

Lekapcsolták a legrégebbi német atomerőművet

2015. június 29.

Hírek

A lekapcsolás annak a folyamatnak a része, ami szerint Németország 2050-re az áramfelhasználásának 80 százalékát megújuló energiaforrásokból akarja fedezni.

Német atomstop

2011. július 10.

Hírek

A Bundestag után a Bundesrat is áldását adta a németországi atomerőművek bezárásához. A parlament felsőháza által megszavazott új “atomtörvényt” gyökeres energiapolitikai fordulatot irányoz elő Németországban.

Az olaszoknak sem kell az atom meg a vízprivatizáció

2011. június 13.

Hírek

A tegnapi és mai olasz népszavazáson a szavazók 92 százaléka elutasította, hogy ismét atomerőművekből nyerjenek energiát, 95 % a vízszolgáltatás privatizációja ellen foglalt állást és 94 % vélte úgy, hogy a kormány tagjai nem kaphatnak felmentést az alól, hogy részt vegyenek az ellenük indított bűnvádi eljáráson. Hazai zöldek az olasz népszavazásról.