Hírek
A Greenpeace Magyarország azt szeretné elérni, hogy az ENSZ égisze alatt működő Stockholmi Egyezmény titkársága, valamint az Egyezmény Uniós végrehajtásáért felelős Európai Bizottság Környezetvédelmi Főigazgatósága nyomást gyakoroljon a kormányra, hogy tartsák be a nemzetközi egyezményeket, és tisztítsák meg az Illatos út egyik pincéjét 100 tonnányi rákkeltő vegyszertől.
Hírek
7 éve tudnak a hatóságok arról, hogy egy nemzetközi szerződések által tiltott, évtizedekkel ezelőttről visszamaradt rákkeltő rovarirtó van egy vízzel elárasztott pincében, akár 100 tonnányi mennyiségben az Illatos úton. A Greenpeace az Európai Bizottsághoz, valamint a ENSZ Stockholmi Egyezmény genfi titkárságához fordul, ugyanis a magyar környezetvédelmi hatóság egy csődbe ment cégtől várja a szennyezés felszámolását,… Tovább »
Hírek
A greenfo hírháttér podcastja 4. részének témái: gyarapodó aranysakálok, fogyatkozó madárfajok, egy mobiltelefonos emlőshatározó, és a tigrisszúnyog vadászat. De górcső alá tesszük a MOL véres extraprofitját, a Samsung gödi akkugyára vízszennyezését, az uniós glifozát állásfoglalás elsumákolását, és a civil szervezetek zöld minisztériumot követelő petícióját is.
Hírek
Egy évvel később adja csak ki a glifozát használatáról szóló tudományos állásfoglalását az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) – közölte a szervezet. Ez lényegében azt jelenti, hogy több mint egy évet csúszhat a valószínűsíthetően rákkeltő kategóriába sorolt gyomirtó betiltása az Európai Unióban.
Hírek
2021-ben is publikálták az éves jelentését arról, mely élelmiszerekben mennyi veszélyes vegyszer található, mennyi növényvédőszer maradvány van az uniós országok boltjaiban kapható élelmiszerekben. Nem vizsgálták a hormonkárosító anyagokat, emellett a termények több mint negyede tartalmazott többféle szermaradékot, és ezek együttes, ún. koktél-hatása hatványozottan rosszabb lehet.
Hírek
A Greenpeace Magyarország a átadta Karácsony Gergely főpolgármesternek Tiszta levegőt! petícióját, amelyben közel 45 000 ember követeli, hogy a városvezetés kezdje el fokozatosan kitiltani a szennyező járműveket Budapestről, és segítse a fenntartható közlekedés terjedését, fejlesztését a fővárosban.
Hírek
Az Országgyűlés tegnap újra megszavazta azt a törvénycsomagot, amely alapján Magyarországon is végre kötelezően visszaválthatóak lesznek az italcsomagolások. Mivel a konkrétumok szabályozása a törvénycsomag alapján megszülető kormányrendelet feladata, a Greenpeace nyílt levélben fordul Gulyás Gergely és Palkovics László illetékes miniszterekhez. A zöld szervezet azt várja a kormánytól, hogy garantálja az egyszer használatos italcsomagolások kötelező újrahasznosítását… Tovább »
Hírek
2020. augusztus 11-én Simon Gergely, a Greenpeace vegyianyag-szakértője és Baranyi Krisztina, a IX. kerület polgármestere a volt Budapesti Vegyiművek Illatos úti telephelyén közösen hívta fel a figyelmet arra, hogy öt évvel a hordók elszállítása után még mindig jelentősen szennyezett a terület. Szabad szemmel is jól látható a talajra kijutott szennyezés és több helyen irritáló, orrfacsaró… Tovább »
Hírek
Ha ötszörösen klónoznám magam, akkor se jutna időm és energiám minden szennyezési ügyön dolgozni. De miért a civilek végzik el a hatóság munkáját? Környezetkárosító kémiai szúnyogirtás – katasztrófát védő katasztrófavédelem. Ahol Budapest teljes klórállományát életveszélyesen tárolták – Illatos úti (fél) méregtelenítés. A NER környezetszennyezéseivel szemben tétlen hatóság, legyengült, kivéreztetett zöld civil szféra, amitől még a… Tovább »
Hírek
Történelmi jelentőségű, hogy a megismételt első fokú eljárásban felelőst hirdettek az ajkai vörösiszap-katasztrófa perében. Ám a hatóságok felelősségét firtató kulcskérdések továbbra is tisztázatlanok maradtak. Ahhoz, hogy a jövőben Magyarország elkerülhesse a hasonló katasztrófákat, független és hatékony hatóságokra van szükség, valamint olyan erős és működő jogszabályokra, amelyek képesek biztosítani a környezetvédelem legfontosabb alapelvét, „a szennyező fizet”-elvet.