Hirdetés
greenfo/MTI

A kormány felhívja a Miniszterelnökséget vezető államtitkárt, hogy a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség útján tegye kiemelt projektté a felcsúti kisvasút fejlesztését, 600 millió forint elszámolható közkiadási keretösszeggel.

A beruházás a Közép-dunántúli Operatív Program része, a Kiemelt és integrált vonzerő-, termék- és infrastruktúra-fejlesztések támogatása című konstrukció keretében. Az erről szóló határozat a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.

képek – Alcsút-Felcsút >>>

Orbán Viktor miniszterelnöknek családi háza van Felcsúton, és gyermekkorát is részben ott töltötte. 2009-ben a kormányfő által alapított Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémiát működtető alapítvány vásárolta meg az 1980 óta nem üzemelő Bicske-Székesfehérvár vasúti szárnyvonal egy szakaszát, beleértve az állomásépületeket is, hogy a későbbiekben vasutat működtessen rajta, illetve kerékpárutat építsen a sínekkel párhuzamosan. Az alcsút-felcsúti állomás épülete vendégházként újult meg, visszanyerve eredeti külső formáját, és az akadémia a vértesacsai állomásépületen is végzett már állagmegóvási munkákat – derül ki az akadémia honlapjáról. A távlati tervek között a második világháborúban csaknem teljesen elpusztult alcsúti Habsburg-kastély újjáépítése is szerepel.

A Nemzeti Közlekedési Hatóságtól a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány tavaly október 31-én kapta meg a felcsúti vasút létesítési engedélyét. Hiába támadta meg a vasúti pálya rekonstrukcióját a terv tényéről a sajtóból értesülő néhány helyben lakó, akinek a házától karnyújtásnyira fut majd a bicskei állomáshoz tartozó HM-vágányról induló, a felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémiát az alcsútdobozi arborétummal összekötő pálya, mivel nem tudják megfizetni a fellebbezéshez szükséges közel kétmillió forintos eljárási díjat a hatóságnak – olvasható a Népszabadság cikkében. Részletek >>>

Hasonlóan kiemelt projekt lesz a Nyugat-dunántúli Operatív Program keretében a lenti fürdő fejlesztése 1 milliárd 450 millió forintos, valamint a körmendi Batthyány-Strattmann-kastély fejlesztése 800 millió forintos elszámolható közkiadási keretösszeggel. Az utóbbi két projekt A régió történelmi és kulturális örökségének fenntartható hasznosítása, valamint a természeti értékeken alapuló aktív turisztikai programok fejlesztése című konstrukció része.

 

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás